Sen ve Biz

İnsan, tekamül sürecinde üç dinamik olan; Zihin, beden ve ruh tan oluşur.
Zihin,düşünce ile, ruh inançla, beden eylemle varolur.
Yaratılan her zerre her oluşum insanın varlığını sürdürmesi içindir.
Yaşam içinde tam olarak, var olabilmesi için kişinin, bu üç dinamiği de kullanması gerekir. Tam doyuma bu şekilde ulaşır. Yapılan her türlü eylem, “düşüncesinde yapmak” istediği, ruhunun kabul ettiği gibi olmalıdır.
Kimi kişiler duygularını, yapmak istediklerini, ego dan dolayı ( böyle olmalı, öğretilen ) engeller ve bu kişinin kendine olan inancını zedeler. Diğerlerine gösterdiği bi durum gibi algılasada aslında kendini sabote eder. Yapamadığı, söyleyemediği için, iç dünyasında kendini beceriksiz, duygusuz, yetersiz, değersiz hisseder.
O yüzden duyguları dile getirmek, yapabileceklerini, yapabildiği kadarını yapmak, kişinin kendi dinamiği için yaşamdan tatmin olması için gereklidir.
Sen ne yapmak istiyorsan, ne söylemek istiyorsan neye inanıyorsan hepsi sana hizmet edecektir. Kendin için yaşa, diğerleri için düşünme, söyleme, vazgeçme,
Hayat senin, dilediğin gibi davran. Sevmek istiyorsan Sev, koşmak istiyorsan koş, söylemek istiyorsan söyle, yemek istiyorsan ye…..ama sen istiyorsan.
Deneyimleyeceğin , tecrübelerini sergileyeceğin, duygularını özgürce yaşayacağın, yapmak istediklerini yapacağın, ikinci bir hayatın, ikinci bir zamanın olmayacak.
Bunu hatırla ve başla…..
Sevgiyle kalın.
FB_IMG_1527695247196

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s