Hakkında

Ben, varoluşumu şans kabul etmekle birlikte, bana her yıl güçlü ve şansli oldugumu hatirlatan 19.Mayıs’i coşkuyla yaşayan  ve yaşatılan biriyim.
Şükürler olsun !…
Yaşamdaki misyonum iyi, güzel ve mutlu olmak. Vizyonum bu mutluluğu yansıtmak, mutlu etmek. Amacim mutlu olduğum kadar değil, en çok mutluluğu yakalayıp bir o kadar mutlu edebilmek.
Mutluluga giden yolları yaşamımda  varolan ve varolacaklarla  beraber keşfetmek.                 Bu vizyonumu daha fazla gerçekleştirmek için yaşam koçluğu benim için biçilmiş bir kaftandı. Aslında her ne kadar meslek olarak seçtiysemde bu beni yansıttı.
Biçimlenme eğitimimin ilk yılları öğretmen okuluyla başladı. Ailemden ayrı yaşamayı beceremeyeceğimi düşünerek (aslında içimdeki sabotajcımı dinleyerek) yarım bıraktım.
Zorunlu seçtiğim Ticaret Lisesi Muhasebe Bölum mezunu olduğum için muhasebeye yöneldim.Uzun yıllar bu mesleği yaptım.Muhasebe elemanı, Muhasebe Yardımcılığı ve Muhasebe Müdürlüğü yaptıktan sonra kurumsallaşmış bir şirkette çalışırken bunu bir üst belgeyle belgelemem gerektiğini düşünerek SMMM ruhsati almak için sınava girdim. Çukurova Bölgesinde  1.olarak bu belgeyi almaya hak kazandım.. Stajım devam ederken, sonuca çok az kalmış ve sevdigim, çok yoğun bir çalışma temposuna ragmen sabotajcım yine beni durdurdu. Ve bu mesleğide bıraktım.
Ben hayatı sevdikçe hayatta beni sevdi. Hep fırsatlarım oldu.İş hayatınin daha  sakin olacağı, kendime daha fazla vakit ayırabileceğimi, düşünerek kamuda çalışmaya karar verdim ve başladım. Şu an bir kamu kurumundan emekliyim.
Sosyal Bilimler Önlisans, Sosyoloji Bölümünden Lisanslıyım.Mesleğimi ( Sosyolog ) yapma fırsatı arıyordum.Yaşam Koçluğu bu anlamda benim için bir fırsat haline dönüştü.
Bu mesleğin eğitimini aldıkça işte bu benim dedim!…..
Bunu yapmalıyım diyerek bu işe gönül verdim. Bu mesleğin beni tamamladığını farkettim.Kendimle ilgili hayatımla ilgili farkındalıklarım arttı.Kendimi buldum diyebilirim.
Yaşamimin geri kalan kısmını, içimdeki ışıkları yakarak, yaktıkça yaktırarak,  buna aracı olarak devam etmek istiyorum.
Sevgiyle kalın.
” Yaradılanı severim yaradandan ötürü ”

(Yunus Emre )

Reklam