Acı ?

Yaşam da güzelliklerin yanı sıra zorluklar, sıkıntılar, inişler, çıkışlar kayıplar ve bunların yarattığı acılar vardır. Bu acıları uzatmamak yada acı çekmemek için seçeneklerimiz her zaman vardır.

Acıda, hayatın bir parçası olup, bazı acıları irademiz dışında yaşamak durumunda kalırız , bunuda kabul etmek gerekir. Ancak çoğu acıyı biz seçtigimiz için çekeriz.

Çünkü aynı olaylar karşısında, kimileri çözüm için kendini zorlayıp, konforlu alanından çıkıp, zorlukları aşmak yada sorunu çözmek için çaba gösterip savaşmayı seçiyorsa, onun daha az acı çekeceği, mutluluğa feraha, hedefine ulaşacağı bir gerçektir.

Kimileri, kendini kurban rolüne koyup, ben YAPAMAMI seçip yada OLMAZI kabul edip mücadele yerine, kaçmayı seçiyor ise daha fazla acı çekeceği de bir gerçektir.

Bizim toplumda kader adı altında insanları eylemsiz bırakan düşünce kalıpları vardır. Bundan dolayıdır ki kişi bu inanç sistemiyle olay karşısında eylemsiz kalır.

Oysaki yine bir inanç kalıbı olan ve sürekli dile gelen kader gayrete aşıktır sözüylede, bunun tamamen kişinin iradesiyle, emeğiyle istediğine ulaşacağı bilinir.

Belkide bu iki inanç kalıbı ile arada sıkışan insan topluluğu koyun, kuzu haline gelmiş olabilir.

Hayat; insanın iradesiyle şekilleniyor, gayreti ile ödüllendiriliyor, emeğin karşılığında mükafatlandırılıyor ise,

O zaman; eylemsiz acı çekmek yerine mücadeleyi tercih etmemiz gerekir.

Sevgiyle kalın.

Reklam

Acı ?” için bir yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s