İtiraf.com.tr

       İlişkiler ihtiyaçtan oluşur.

       İlişkinin ilk oluşumu çok önemlidir.!!!

       Sosyalleşme dahil tüm ilişkiler, aşk, evlilik, cinsellik, arkadaşlık tümü ihtiyaçtan dolayı oluşur.

       Kişi, duygusunu tatmin için, bir başka kişiye ihtiyaç duyar.

       Oluşturulan ilişki,  kişinin ihtiyacına göre oluşur ve ihtiyaç karşılanır. İhtiyaç hissedildigi sürece  devam eder. Karşılanmaz ise biter yada o ihtiyaçtan vazgeçilirse yada başka sı tarafından cevap verilirse de biter.

      Ancak ilişkiyi zorunlu sürdürmeye gerektiren durumlar oluşmuş ise devam edebilir. Zorunlu sürdürülen ilişkilerde, ilk oluşum duygusunun tatmini olmadığından, enerjisi çok düşüktür. Zorunluluk durumu sona erdiği yada etkisini yitirdiği zaman o ilişkide mutlaka biter.

      Bu ihtiyaçlar sevgi, aşk, sığınma, korunma, yetersizlik, maddiyat, aile olma, çocuk yapma, cinsellik, vakit geçirme, değer, huzur vb  gibi bir çok duygu ihtiyacından  oluşur…..

      İlişkiyi devam ettirmek için, gerçekten bu ilişkinin ne için oluştuğunu bilmek ve ona göre davranmak gerekir. Burda kişiler kendine ve ilişkide olduğu kişiye açık ve net olması gerekir.

      Genellikle kişiler bu netlikten kaçınır, hatta kendini sabote ederek ilişkide ki gerçek ihtiyacını göz ardı eder.

      Karşılıklı  sevgi ile oluşmuş ve de ilişkiyi oluşturan ilk duygunun devamının sağlandığı ilişkiler bitmez. Bedeni ayrılıklar yaşansa bile ruhlar ayrılmaz.

       Duygular;

    Yok ise almak için ihtiyaç duyulur, var ise çoğaltmak için. Aynı duyguda buluşan ilişkiler uzun süreli olur. Aralarındaki enerji çoğalır, çoğaltır .

      Bir çok bitmiş ilişkiler de sevgiyle başlamıştır dediğiniz olursa eger; yok kardeşim o sevgi ile değil başka duygularla kurulmuştur. İtiraf et!!!

En temel duygu sevgidir.!!!

 

Sevgiyle olun,

Sevgiyle kalın.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s