Hareket evet berekettir

Zihinsel eylem ve bedensel eylem…….

Düşünmek ( Zihinsel eylem ); sorgulamak,isteği yaratmak, karar almaktır .

Dinlemek;(Bedensel eylem)eylemin başlangıcı, hareket etmek eylemin  gerçekleşmesidir.

Yaşam eylem ister; düşünme ve dinleme gerektirir.

Sadece düşünmek yetersizdir  ve zihinde karışıklığa gereksiz doluluğa sebep olur. Zihnin sakinliği bedensel eylemle gerçekleşir.Sadece düşünürsek şişer, karışır ve ağırlaşırız, düşünmeden eylem yaparsak,  isteksiz dengesizce hareket ederiz ve yoruluruz.

Yani denge denge denge…..

” Sorgulanmamış hayat hayat değildir”. Bunu neredeyse hepimiz biliriz. “Yaşanmayan (eylemsiz) hayat ta hayat değildir.”

Her zihinsel eylem, bedensel eylem tatmin ister.Bedensel eylem sonuca götürür.Bu duyularda son bulur. Görerek, duyarak, dokunarak, ifade ederek yani hep hareket ederek tatmine ulaşılır.

Bir örnek verecek olursam; Bir kişiyi görmek istiyorsunuz. Bu zihinde başlar, dinler iseniz bedensel hareketi başlatmış olursunuz  ve görmek için eylemlerde bulunursunuz, görene kadar tatmine ulaşamazsınız. Gördükten sonra tatmine ulaşırsınız ve bu zihninin eylemini  ürettiği istediği şeyi gerçekleştirmiş olursunuz.           Sakinleşirsiniz. Zihin boşalır.Eğer bu eylem gerçekleştirilmez ise diğer tüm istekler  ile zihin dolar ve neden yorgun ağır olunduğu bilinmez.

Çok basit bir örnekle açıklamaya çalıştım.Siz diğer tüm düşünce ve isteklerinize uygulayın ve düşünün.                    Zihnim  ne istedi ve yapmadım, yapamadım. Yapmam gereken ne var yapmalı mıyım, yapabilir miyim. Yapmamam gerekiyorsa o düşünceye hayır yapmayacağım ve istemiyorum deyin ve silin.Hayır demekte bir eylemdir. Yapmak istediklerinizi yapabileceklerinizi de yapın.Yapmaya çalışın.

Zihnin ürettiği düşünce, istek ile ilgili yapacağınız her hareket sizi rahatlatacaktır.Sonuç ister olumlu olsun, ister olumsuz. Zihninizi boşaltmanızı sağlayacaktır.

Zihin şunu diyecek; düşündüm,istedim, dinledi ve yaptı.Sonuç ne olursa olsun mutlu sondur.

Çünkü” Yaşam eylem ister ”

Demem o ki; siz ağaç değilsiniz…….

20170129_232222.png

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s