Kim Mutlu

Bizim toplum kültürümüzde; insanların kabul görmeleri için kendilerini ispatlamaları, değerli olduklarını belli bir performans ortaya koyarak yada diğerlerinin  isteğine cevap vererek göstermeleri gerekir. Kültürümüz; kanıtlama, açıklama ve ispatın önemli olduğu ilişkiler yaratır.

O yüzdendir ki çoğu zaman ilişkiler kendi isteğimizle ( özgür irademizle -özdeğerlerimizle ) değil çevremizin isteğiyle gerçekleşir..Ve kişileri mutsuz eder. Çevresini mutlu ettiğini sanır. Aslında ne kendi mutludur nede çevresi. Sadece görsel bir algı oluşur. ” Mış ” gibi olur her şey. Kişinin ben duygusunu kaybettirir, çevresinin egosunu yükseltir. Bu duruma maruz kalan herkez aslında mutsuzdur. Egosu yükselmiş bir kişi, benlik duygusunu kaybeden bir kişi  kadar mutsuz olur. İki duyguda aynı oranda gelişir.

İstenen ve gerçekleştirilen her oluşum her ilişki  kişinin duyguları ile degil ise, ne o mutlu olur, nede onu yapmasını isteyenleri. Bireyselliği( Benlik duygusunu ) yakalayıp mutlu insan, mutlu aile, mutlu toplum, mutlu ülke için hadi  bakalım………

Sevgiyle Kalın….

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s